| 23 خرداد 1400
پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه آهن خراسان جنوبی

 پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه آهن خراسان جنوبی

183 کیلومتر از حد فاصل راه آهن بیرجند- یونسی در استان خراسان جنوبی است که ۳۲ کیلومتر آن با پیشرفت حدود ۲۰ درصدی در مرحله عملیات زیر سازی است.
یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي، وحيدداعی گفت: طول راه آهن زاهدان-بیرجند-مشهد ۹۰۱ کیلومتر است که ۴۲۱ کیلومتر آن در جغرافیای استان خراسان جنوبی و حد فاصل بیرجند تا ايستگاه یونسی ۲۷۱ کیلومتر است.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: از این مقدار ۱۸۳ کیلومتر در استان خراسان جنوبی قرار دارد که ۳۲ کیلومتر آن در دست انجام و با پیشرفت فیزیکی حدود ۲۰ درصد در مرحله عملیات زیر سازی است.
وی گفت: اعتبار این طرح از ۲۹۰ میلیارد ریال در قانون بودجه سال ۹۹ به ۶۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته و فاینانس داخلی راه آهن قطعه بیرجند- یونسی نيزدر حال انعقاد قرار داد مشارکت است.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی همچنین در خصوص پیشرفت پروژه آنتني راه آهن فردوس گفت: طول آنتني راه آهن فردوس ۷۱ کیلومتر می‌باشد که در سال ۹۸ آغاز شده و در مرحله عملیات زیرسازی بوده و حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وحيدداعی افزود: این مسیر در سال ۱۴۰۰ در تغییرات قانون عنوان طرح به اتصال سرایان، فردوس، بشرویه به شبکه ریلی اصلاح شده که در حال حاضر مطالعات اتصال سرایان و بشرویه به شبکه ریلی از طرف شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل ونقل كشور در دست بررسي است.

تصاویر
  • پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه آهن خراسان جنوبی
  • پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه آهن خراسان جنوبی
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها