| 23 اردیبهشت 1400
كمک ده میلیارد تومانی خراسان جنوبي به احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهدمقدس

 كمک ده میلیارد تومانی خراسان جنوبي به احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهدمقدس

جلسه هم اندیشی هیئت مدیره بنیاد زائر کشورپیرامون بررسی روند اجرای عملیات احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس و با حضورمعاون فنی و اجرایی صندوق سرمایه گذاری طرح حرم‌های مطهر وابسته به وزارت راه و شهرسازی و مديركل راه وشهرسازي خراسان جنوبي برگزار شد.
شنبه، 23 اسفند 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رساني راه وشهرسازي خراسان جنوبي، آقای ملانوری در جلسه هم اندیشی هیئت مدیره بنیاد زائر کشور که پیرامون بررسی روند اجرای عملیات احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس و با حضورمعاون فنی و اجرایی صندوق سرمایه گذاری طرح حرم‌های مطهر وابسته به وزارت راه و شهرسازی و مديركل راه وشهرسازي خراسان جنوبي برگزار شد ، اقدامات انجام شده را ستودنی دانست و گفت: اصل و اساس کار در احداث زائر سرا‌ها بر مبنای کار‌های خیرخواهانه است.
استاندارخراسان جنوبي افزود: مسئولان مکلفند در کنار مردم، با تعامل و هم افزایی ساخت زائر سرا را همراهی کرده و روند اجرای کار را شتاب ببخشند.  
آقای ملانوری افزود: با گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب، هنوز هم گروه‌هایی داریم که توفیق زیارت آستان مقدس امام رضا (ع) را نداشته اند و این زائر سرا می‌تواند نیاز عمده این عاشقان اهل بیت (ع) را برطرف کند.
وی به اعتبار مورد نیاز این پروژه برای تکمیل و بهره برداری اشاره کرد و افزود: این پروژه ۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد که ۳۰ میلیارد تومان آن توسط بنیاد زائر در قالب تسهیلات و کمک‌های خیرین پرداخت می‌شود و بقیه نیز با بهره گیری از ظرفیت ماده ۹۷ تأمین خواهد شد که در این زمینه سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکلف است پیگیری‌های لازم را انجام دهد.  
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که کمک‌های استان به صورت نقدی و همچنین در قالب کالا‌های مورد نیاز اهدا خواهد شد، یک میلیارد تومان به صورت نقدی و ۵۰۰ تن سیمان به پروژه اهدا کرد.


معاون فنی و اجرایی صندوق سرمایه گذاری طرح حرم‌های مطهر وابسته به وزارت راه و شهرسازی هم از اعطا تسهیلات ارزان قیمت برای تسریع در ساخت این زائرسرا خبر داد.
آقای امیدیان افزود: ساخت زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد حدود ۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد که ۲۰ میلیارد مابقی را با کمک خیران تامین می‌کنیم.
زائرسرای خراسان جنوبی، برای اسکان زائران محروم است که با زیربنای ۵ هزار مترمربع تا ۲ سال دیگر در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) ساخته می‌شود وتاکنون در محل زائرسرا، گودبرداری و سازه نگهبان هم انجام شده است.

تصاویر
  • كمک ده میلیارد تومانی خراسان جنوبي به احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهدمقدس
  • كمک ده میلیارد تومانی خراسان جنوبي به احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهدمقدس
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها